За какво служи пречиствателят? Какво точно пречиства?
За какво служи пречиствателят? Какво точно пречиства?
Уредът премахва бактерии и вируси, фини прахови частици, растителен прашец, акари, пърхот, дим и вредни газове. Пречиства въздуха от всички видове замърсявания и подобрява качеството му като го йонизира.
Да. Гарантирано. Пречистването на въздуха става чрез система от 4 филтъра (студен катализатор, филтър с активен въглен, анти-микробен филтър, HEPA филтър), йонизатор и UV стерилизатор.
Да. HEPA филтърът задържа на практика всички бактерии и вируси още при първото преминаване на въздуха. Вградения UV стерилизатор и йонизатор неутрализират микробите.
Да. И COVID-19 също се задържа от HEPA филтъра, а UV лампата гарантира унищожението му.
Бактериите и вирусите са нищожно малки нано-частици, които се движат във въздушния поток по хаотична силно начупена траектория, блъскайки се непрекъснато в съседни частици (нарича се брауново движение). Така те винаги се блъскат в някое филтърно влакно и остават залепнали за него. В повечето случаи бактериите и вирусите се носят във въздуха прикрепени към други по-едри частици (от порядъка на микрон и по-големи), които остават блокирани между влакната на HEPA филтъра и не преминават поради големия си размер.
Колкото и да е фин, HEPA филтърът не може да улавя газове. Филтърът с активен въглен пази от газообразни замърсители. Изграден е от порест материал, който поглъща вредни газове, включително и цигарен дим, като привлича и задържа молекулите на замърсителите в себе си.
Антимикробният филтър убива микробите благодарение на дезинфекциращите вещества във влакната на тъканта си. Така той поема част от замърсяването и помага на HEPA филтъра да работи по-дълго.
Студеният катализатор неутрализира вредни газове като ги разпада. Така той помага и удължава живота на активния въглен като отстранява част от газообразните замърсители. Освен това действа като механичен филтър, задържащ по-едри замърсявания като косми и прах.
Ултравиолетовата лампа моментално унищожава вируси и бактерии, ако по случайност попаднат в пространството зад HEPA и антимикробния филтри.
Йонизаторът насища изходящия въздух с отрицателни йони. Отрицателно заредените въздушни частици въздействат и неутрализират много от замърсителите, които все още не са преминали през пречиствателя. Едновременно с това влияят добре на организма, все едно човек е на чист въздух сред природата.
Навсякъде – в затворени пространства, където човек иска да е сигурен в чистотата и качеството на въздуха, който диша.
За всеки! Практически пречиствателят за въздух вече е необходимост.
Това зависи от замърсяването на средата, в която уредът се използва и от честотата на употребата му. С течение на времето филтрите постепенно се задръстват, а действието на дезинфектантите отслабва. Подмяната на комплекта филтри се препоръчва да става веднъж годишно при нормални условия. При максимално натоварване в силно замърсена среда, смяна на филтрите може да се наложи след 6 до 8 месеца.